
Dyrektor
Maria Hankus-Godzisz
Główny księgowy
Jolanta Balicka
Kadra merytoryczna
Pedagog – Monika Czerwik
Psycholog – Ewa Telega
Pracownik socjalny – Żaneta Miler
Wychowawcy:
Anna Mirowska Natalia Jabłońska
Monika Czerwik Łukasz Nowak
Aleksandra Janeczko Michał Łaniak
Ewa Żółtowska Wioleta Żydek
Iwona Matlak Magdalena Orlanka
Piotr Kowtunenko Kinga Ptaszek
Agnieszka Węgrzyn Paulina Malicka

Nasza lokalizacja.
Placówka opiekuńczo-wychowawcza mieści się w budynku usytuowanym w Kętach przy ul. 3-go Maja 22.
Według częściowo zachowanej dokumentacji projektowej, budynek wzniesiony został w okresie międzywojennym. Pierwotnie pełnił funkcję internatu Studium Wychowania Przedszkolnego w Kętach, następnie w latach 1978-1979 wykonano dobudowę pawilonu wraz z przewiązką i zmieniono funkcję obiektu na oświatową.
Budynek placówki opiekuńczo-wychowawczej jest budynkiem trójkondygnacyjnym połączonym przewiązką z budynkiem parterowym.
W budynku głównym na każdej kondygnacji są pokoje dla dzieci, pomieszczenia wypoczynkowe, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, kuchnia z jadalnią. Na parterze wykonano pomieszczenie WC dla osób niepełnosprawnych.
W pawilonie parterowym znajdują się pomieszczenia dla administracji, księgowości, psychologa i pedagoga oraz mieszkanie dla wychowanków, którzy ukończyli 15 rok życia i planują usamodzielnić się.
Nasze cele i działania
Placówka jest całodobową placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego, przeznaczona dla 25 dzieci powyżej 10 roku życia pozbawionych częściowo lub całkowicie opieki rodzicielskiej, wymagające szczególnej opieki lub mające trudności w przystosowaniu się do życia w rodzinie. Umieszczenie dziecka poniżej 10 roku życia jest możliwe w przypadku, gdy przemawia za tym stan zdrowia dziecka lub dotyczy rodzeństwa. Wychowanek po uzyskaniu pełnoletności może przebywać w placówce na dotychczasowych zasadach do 25 roku życia pod warunkiem kontynuacji nauki szkolnej, za zgodą dyrektora.
Organizacja życia w placówce polega na prowadzeniu 3 grup 7-osobowych tzw. rodzinek oraz 4-osobowej grupy 15+, której mieszkańcy rozpoczną proces usamodzielniania. Każda rodzinka posiada mieszkanie wyposażone w niezbędne sprzęty AGD, RTV, pokoje sypialne, kuchnię, jadalnię, łazienki z toaletą, salon ze strefą rekreacyjną. Placówka zapewnia wychowankom opiekę i wychowanie oraz zaspakaja ich niezbędne potrzeby bytowe, rozwojowe, w tym emocjonalne, społeczne, religijne, na poziomie obowiązującego standardu, a także zapewnia korzystanie z przysługujących na podstawie odrębnych przepisów świadczeń zdrowotnych i kształcenie, przygotowuje do samodzielnego życia. Wychowankowie mają zapewniony stały dostęp do pomocy psychologiczno-pedagogicznej.